Dominik Czaja sportowcem lipca na Mazowszu w plebiscycie Magazynu Sportowego Polskiego Radia RDC

• 19.08.2024 12:01

• Aktualizacja: 11:47 16.09.2024

Dominik Czaja został sportowcem lipca na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie! Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w plebiscycie Magazynu Sportowego Radia RDC wyprzedził pływaka Krzysztofa Chmielewskiego oraz tenisistę Jana Zielińskiego.

Sportowcem lipca na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego” RDC został wioślarz Dominik Czaja.

Czaja jeszcze przed Igrzyskami odważnie deklarował, że wraz z kolegami z wioślarskiej czwórki podwójnej jedzie po medal. Po swoim debiucie w Tokio wrócił z ogromnym niedosytem. Wówczas jego osada zajęła 4 miejsce, a do brązu zabrakło tylko 3 dziesiątych sekundy. Tym razem Polacy medal wywalczyli. Ukończyli wyścig na trzeciej pozycji.

Do srebra zabrakło ledwie 59 setnych sekundy. Czaja blisko medalu olimpijskiego był już 3 lata temu w Tokio - wówczas czwórce podwójnej zabrakło do brązu ledwie 3 dziesiątych sekundy.

Zawodnik AZS AWF-u Warszawa ma też na koncie wiele innych sukcesów - wśród nich mistrzostwo świata.

W naszym plebiscycie Czaja wyprzedził pływaka Krzysztofa Chmielewskiego, który w Paryżu zajął 4 miejsce na 200 metrów delfinem oraz tenisistę Jana Zielińskiego. Warszawiak wygrał turniej miksta podczas wielkoszlemowego Wimbledonu.

Można już zgłaszać sportowców, którzy będą rywalizować o tytuł sportowca sierpnia. Wystarczy wysłać maila z nazwiskiem na adres magazynsportowy@rdc.pl.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych albo online na www.rdc.pl/player.