Bieg na 400 m. Natalia Kaczmarek z brązowym medalem IO

• 09.08.2024 20:06

• Aktualizacja: 20:45 09.08.2024

Natalia Kaczmarek czasem 48,98 zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w biegu na 400 m. Wygrała Marileidy Paulino z Dominikany, która poprawiła rekord olimpijski na 48,17. Srebro dla Salwy Eid Naser z Bahrajnu - 48,53.

Natalia Kaczmarek zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w biegu na 400 metrów. Polka uzyskała w finale czas 48,98.

Zwyciężyła Marileidy Paulino z Dominikany, która ustanowiła rekord olimpijski - 48,17. Srebro dla Salwy Eid Naser z Bahrajnu — 48,53.

To siódmy medal dla Polski w stolicy Francji. Wcześniej po złoto sięgnęła Aleksandra Mirosław we wspinaczce sportowej na czas, a po srebro - kajakarka górska Klaudia Zwolińska w K-1.

Na najniższym stopniu podium stawali do tej pory tenisistka Iga Świątek, Aleksandra Kałucka we wspinaczce na czas, a także drużyna szpadzistek: Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Renata Knapik-Miazga - oraz czwórka podwójna wioślarzy: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup.

Pewni medalu są natomiast polscy siatkarze oraz pięściarka Julia Szeremeta w wadze 57 kg.

Kolejny medal Kaczmarek

Kaczmarek zdobyła swój trzeci medal olimpijski. Trzy lata temu w Tokio wywalczyła złoto w sztafecie mieszanej oraz srebro w sztafecie 4x400 m.

Na początku lipca poprawiła rekord Polski na 48,90, a w olimpijskim w finale uzyskała drugi czas w karierze. Taki sam rezultat miała 10 czerwca, gdy wygrała mistrzostwa Europy w Rzymie.

Przed rokiem Kaczmarek wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Budapeszcie, gdzie triumfowała Paulino. Reprezentantka Dominikany w stolicy Francji ponownie była najlepsza.