To nie zabójstwo, ale są zarzuty. Znamy wyniki sekcji zwłok 76-latka z Dobczyna k. Wołomina

  • 19.02.2024 09:36

  • Aktualizacja: 13:14 19.02.2024

We wsi Dobczyn pod Wołominem nie doszło do śmiertelnego pobicia. Sekcja zwłok 76-latka wykazała, że zgon mężczyzny miał nastąpić na skutek „zmian chorobowych”. Z pierwszych informacji wynikało, że poniósł śmierć poprzez skatowanie drewnianą kłodą przez wnuczka jego partnerki, która także została poszkodowana. 31-latek usłyszał zarzuty oraz zastosowano wobec niego dozór policji. Adamowi K. grozi do 5 lat więzienia.

W środę wsi Dobczyn pod Wołominem przy ulicy Krzywej zmarł 76-latek. Sekcja zwłok wykazała, że nie stracił życia na skutek pobicia. Z pierwszych informacji wynikało, że miał zostać skatowany drewnianą kłodą przez 31-letniego wnuczka jego partnerki, która także została poszkodowana.

Rzeczniczka prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska przekazała nam, że nie doszło do śmiertelnego pobicia.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania się nad jego babcią, a w stosunku do partnera babci, który zmarł na miejscu zdarzenia, średnie uszkodzenie ciała. Prokurator wnioskował o areszt w stosunku do podejrzanego, ale sąd nie uwzględnił tego wniosku i zastosował dozór policji — mówi Skrzeczkowska.

Zgon mężczyzny miał nastąpić na skutek „zmian chorobowych”. Adamowi K. grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Otwarta sesja rady miasta ws. przemocy w żłobku w Legionowie. Opiekunki miały wyzywać dwulatków

Źródło:

RDC

Autor:

Cyryl Skiba/DJ