Kolejne zwycięstwo Igi Świątek. Awansowała do 3. rundy po trzech setach z Collins

• 18.01.2024 07:54

• Aktualizacja: 07:52 18.01.2024

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Danielle Collins 6:4, 3:6, 6:4 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Czeszka Linda Noskova.

Polska liderka światowego rankingu pierwszą partię - przerwaną na ok. 25 minut z powodu opadów deszczu i konieczności zasunięcia dachu - wygrała 6:4, ale w drugiej lepsza 6:3 była 62. w tym zestawieniu tenisistka z Florydy.

W decydującej odsłonie 22-letnia raszynianka przegrywała już 1:4, ale zdołała odwrócić losy spotkania, które trwało dwie godziny i 50 minut.

Było to jej piąte zwycięstwo w szóstym pojedynku z siedem lat starszą Collins. Jedynej porażki doznała właśnie w Melbourne, w półfinale tej imprezy dwa lata temu.

Kolejne spotkanie zawodniczka trenera Tomasza Wiktorowskiego rozegra prawdopodobnie w sobotę. Przeciwniczką będzie zajmująca 50. miejsce w świecie 19-letnia Noskova (50.WTA), która w 2. rundzie wygrała z Amerykanką McCartney Kessler 6:3, 1:6, 6:4.

Do tej pory w czwartek z powodu deszczu udało się zakończyć jedynie trzy mecze kobiece. Po dłuższej przerwie grę wznowiono jednak już na wszystkich kortach.