Wiadomości
Udostępnij:
Urazy na trampolinie? Doznało ich ponad 20 proc. pacjentów hospitalizowanych na chirurgii dziecięcej
-
27.09.2023 07:16
-
Aktualizacja: 10:19 27.09.2023
Nawet trzydzieści procent pacjentów na chirurgii dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu doznało urazów na trampolinie. Specjaliści apelują, by dzieci do szóstego roku życia nie korzystały z nich. W związku licznymi urazami dzieci także na rowerze, rolkach czy hulajnodze Mazowiecki Szpital Specjalistyczny rozpoczął kampanię „Bezpieczne Dzieciństwo”.
Oszczędź dzieciom ogromnego bólu, stresu i tygodni spędzonych w gipsie — apelują lekarze z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Chodzi o skoki na trampolinach.
Ze statystyk wynika, że 20-30 proc. pacjentów hospitalizowanych na chirurgii dziecięcej doznało urazów na trampolinach. Specjaliści apelują, by dzieci do szóstego roku życia nie korzystały z nich.
Rzeczniczka lecznicy Karolina Gajewska opowiada o jednej z operacji, którą przeszło ostatnio dziecko po skokach na trampolinie.
— W wyniku skakania na trampolinie, doznał wewnątrzstawowego złamania przynasady dalszej kości ramiennej z przemieszczeniem. Dziecko musiało być operowane. Czeka je kilka tygodni w gipsie, następnie rehabilitacja i ponowna operacja. To tylko jeden z wielu przypadków niewłaściwego korzystania z trampoliny — oznajmia Gajewska.
„Bezpieczne Dzieciństwo”
Gajewska dodaje, że Mazowiecki Szpital Specjalistyczny prowadzi kampanię „Bezpieczne Dzieciństwo”.
— Przekonując rodziców i opiekunów dzieci, że podczas jazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy rolkach, trzeba mieć na głowie kask, a na rękach i nogach ochraniacze. Dzieci do szóstego roku życia nie powinny skakać na trampolinie — mówi.
Jak zaznacza rzeczniczka, skoki na trampolinie przyczyniają się też m.in. do koślawości kolan.
Czytaj też: Koniec niebezpiecznych odpadów w Radomiu? Samorząd ogłosi przetarg na utylizację
Źródło:
Autor:
Wojciech Kowalczewski/JD
Kategorie: