10. medal dla Polski w igrzyskach paraolimpijskich. Srebro dla szablistki Kingi Dróżdż

• 04.09.2024 08:58

• Aktualizacja: 09:00 04.09.2024

Kinga Dróżdż zdobyła srebrny medal w rywalizacji szablistek w indywidualnym turnieju szermierczym w kategorii A podczas igrzysk paralimpijskich w Paryżu. W finale Polka przegrała z Chinką Haiyan Gu 10:15.

Kinga Dróżdż zdobyła srebrny medal na igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu. W rywalizacji szablistek w indywidualnym turnieju szermierczym w kategorii A przegrała z Chinką Haiyan Gu 10:15.

To 10. medal zdobyty przez reprezentację Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu.

Dróżdż wystartuje także w  szpadzie, zawalczy w singlu, a także drużynowo. Zawodniczka była gościem Agnieszki Kobus-Zawojskiej w audycji „Czas na Igrzyska. Paryż 2024”.