Akademia Mazowiecka z pozytywną opinią. Płocka uczelnia będzie szkolić prawników

  • 23.04.2024 10:21

  • Aktualizacja: 10:16 23.04.2024

Akademia Mazowiecka w Płocku od października będzie mogła szkolić prawników. Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię w sprawie uruchomienia jednolitych, stacjonarnych studiów magisterskich. Nie wiadomo jeszcze, czy od razu powstanie wydział prawa. To będzie zależało od liczby studentów, którzy zgłoszą się na pierwszy rok. Rekrutacja rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 15 lipca.

Kolejny ważny krok w rozwoju Akademii Mazowieckiej w Płocku. Od października uczelnia będzie kształcić prawników. Wyraziła na to zgodę Komisja Akredytacyjna.

Rektor Akademii Mazowieckiej prof. Maciej Słodki informuje, że na razie nie wiadomo, czy od razu powstanie wydział prawa. To będzie zależało od liczby studentów, którzy zgłoszą się na pierwszy rok prawa.

Prawo nie jest tu limitowane w żaden sposób, także możemy przyjąć tylu studentów, ilu będzie chciało studiować prawo. Natomiast ja byłbym bardzo zadowolony, jakby nam się udało zrekrutować około 40-50 osób — mówi prof. Słodki.

Rekrutacja na prawo potrwa od 24 czerwca do 15 lipca. Od ubiegłego roku w Akademii Mazowieckiej w Płocku kształcą się także lekarze.

Czytaj też: Pracownicy Levi'sa dogadali się z dyrekcją zakładu w sprawie wysokości odpraw

Źródło:

RDC

Autor:

Katarzyna Piórkowska/DJ