„Love and Resistance”. Bosq z nowym albumem

17 kwietnia 2018

Bosq jest producentem i Dj-em z Bostonu. Jego inspiracje sięgają muzyki soul, funk, reggae, latino, hip hop, ale fundamentem jego zainteresowań okazuje się królestwo dźwięków, które wymyślił nigeryjski ojciec afrobeatu – Fela Kuti.

Od pierwszej produkcji Bosq próbuje znaleźć optymalny punkt, w którym stykają się wszystkie jego inspiracje. Najbardziej eklektycznym muzycznie zbiorem okazał się nowy album o tytule „Love and Resistance”. To próba jeszcze głębszego niż na poprzednich płytach zanurzenia się w otchłań inspiracji, przy bardziej nowoczesnym, jazzowo-funkowym i disco-soulowym brzmieniu. „Love and Resistance” jest delikatnym ukłonem w stronę produkcji Bobby’ego Caldwella, czy Nile’a Rodgersa z duetu Chic.

Ten bardzo różnorodny i kreatywny album sprawia wrażenie spójnej konstrukcji, choć każde nagranie, z powodzeniem, może funkcjonować odrębnie. W nagraniach słyszymy wielu gości, którzy swoimi głosami ubarwiają ciekawą muzycznie płytę. Są wśród nich bliscy współpracownicy z poprzednich płyt (Kaleta, Nicole Willis, Ray Lugo), ale również nowi wokaliści: Megan Doherty, Lucid Paradise czy Bruno Morais, którego klasyczny brazylijski głos, otwiera najbardziej odważny album Bosq-a.

„Love and Resistance” potwierdza zarówno jego rozwój jako artysty, jak i chęć przekraczania kolejnych granic muzycznych, które dla swojej wygody stawiają ludzie. Często sami muzycy oraz dziennikarze.

Muzyka granic nie ma, co pokazuje bardzo energetyczna, inteligentna i wyjątkowo taneczna płyta Dj-a z Bostonu.

Autor: Paweł Bobrowski | Źródło: RDC