Lil Peep i „Come Over When You’re Sober, Pt. 2”

13 listopada 2018

„Come Over When You’re Sober, Pt. 2” to bardzo ważna płyta dla świata alternatywnego hip-hopu. Wydana rok po śmierci jej autora.

Lil Peep zmarł 15 listopada 2017 r. Przyczyny śmierci należy szukać w zgubnych skutkach chemicznych połączeń, które nastąpiły w organizmie Lila po zażyciu narkotyków, po jednym z koncertów w Tucson. Paradoksalnie w swoich nagraniach poruszał tematy depresji, samobójstw, uzależnienia od narkotyków.

Kiedy odchodził miał 21 lat. Był zadowolony ze swojego życia – powiedział jego brat. Przed śmiercią miał już gotowy materiał na drugą płytę. Nie zdążył jej wydać. Zrobił to jego przyjaciel, Smokeasac – raper i producent pierwszej płyty Lila. Znali się dobrze, więc nowa płyta Peep`a brzmi wiarygodnie i emocjonalnie. Jest wyjątkowo inteligentna i eklektyczna muzycznie.

Lil tak samo dobrze wypadał w kontekście punkowym czy rockowym, jak w tle tłustych bitów hip-hopowych. Starał się te światy ze sobą pogodzić. Robił to jak nikt inny. – Przywiązywał wagę do swojej muzyki. Dbał o jej jakość, chciał aby była czymś imponującym – powiedziała jego matka.

I taka właśnie jest muzyka tego przedwcześnie zmarłego, zdolnego, pogubionego rapera, który robił co chciał. Nie przewidział skutków.

Autor: Paweł Bobrowski | Źródło: RDC